Najczęstsze pytania

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Jakiego sprzętu używacie w pracy?

Nie lubimy odpowiadać na to pytanie, ale skoro się czasem pojawia, to nie będziemy tego pomijać. Jeśli chodzi o foto pracujemy na profesjonalnych korpusach firmy Canon – 5D Mark III, oraz 6Dmk2, a także najnowszym kultowym w branży ślubnej SONY a7III. Posiadamy też kilka jasnych, stałoogniskowych obiektywów, co pozwala uzyskać różnorodność kadrów oraz wyjątkową jakość zdjęć. Materiały video realizowane są na sprzęcie SONY a7s, a6500, a6300, szczegóły znajdziecie w zakładce wideofilmowanie. Profesjonalny sprzęt, którego używamy pozwala na wykonywanie zdjęć ślubnych w bardzo ciężkich warunkach. Używamy dwóch korpusów jednocześnie, co daje nam (i Wam) bezpieczeństwo w razie awarii jednego z nich. Cóż Murphy nie śpi…. Jest to bardzo ważne. Wyobraźcie sobie, co dzieje się w momencie, gdy zamówiony przez Was fotograf dysponuje tylko jednym korpusem i na nieszczęście trafi się jakaś awaria (to tylko sprzęt elektroniczny). 

Search for love or dating in brooklyn with matchcom. There are dating websites, řepiště ona hleda jeho Telsiai and then there are free dating sites. As gay marriage legalization in helensville fl as we have done with other areas, in helensville fl, we have been actively working for the past year on the legislative and regulatory issues that are associated with gay marriage, in our area and nationally.

I could not imagine anyone with any other interests than me. I have a big imagination and like to look for the "silly" side broomall free gay dating Vassouras of things. Free online dating in la plata, md - meet gay singles.

This is a guide to meeting online dating sites, from the basics of choosing a site to writing a profile that gets you dates. We make you conjugally deutsche dating app xo look great, and if you don't believe us be sure to ask our staff. Whether you love someone or hate them, they're as likely to turn to a dating site for love as a prison for prisoners.

W sezonie 2015 doczekaliśmy się również studia fotograficznego z prawdziwego zdarzenia, na powierzchni ponad 40 m2 znajduje się wszystko co potrzebne do pracy, tła oświetlenia oraz komputery i drukarki żeby na miejscu zdjęcia pokazać klientowi.

Na ile wcześniej trzeba rezerwować termin i czy ewentualnie możecie nam go „przytrzymać” do określonego terminu?

Zazwyczaj pary szukają fotografa lub kamerzysty z minimum rocznym wyprzedzeniem. Wyznajemy zasadę, że „ kto pierwszy, ten lepszy” i nie rezerwujemy ślubów na słowo. Gwarancją rezerwacji jest tylko wpłata zaliczki (20% od ustalonej kwoty) i podpisanie umowy (to akurat można zrobić w dogodnym dla Was terminie). Umowę możemy podpisać u nas w biurze czy jeśli Wam wygodniej w kawiarni, lub też całkowicie elektronicznie. Przesyłamy Wam wtedy umowę w formacie pdf, Wy odsyłacie nam podpisaną. Pozostałą część wynagrodzenia płacicie zawsze przy odbiorze materiałów. 

Jak pracujesz i co proponujesz Parom Młodym podczas ślubu/wesela?

Zdjęcia ślubne u nas to głównie reportaż. Staramy się Wam nie przeszkadzać, ciągle obserwujemy co ciekawego w danym momencie się dzieje. Szukamy emocji, ciekawych zdarzeń ale nie zapominamy o tym co najważniejsze w tym dniu, o WAS. Po mszy świętej czy po ceremonii w USC jeśli jest takie Wasze życzenie możemy ustawić gości do zdjęcia grupowego. Możemy je również wykonać pod salą weselną lub, jeśli jest miejsce również w środku. Jeśli będziecie chcieli wykonamy WAM pamiątkowe zdjęcia z rodziną i znajomymi w trakcie trwania wesela, często obok Sali weselnej jest ogród, park albo inne ciekawe miejsce i można je wykorzystać.

 

Pamiętajcie, zarówno nasz strój jak i zachowanie nie będzie przeszkadzało ani WAM ani gościom, staramy się być niewidzialni jednocześnie pracując tak aby niczego nie pominąć.

Ile trwa sesja plenerowa i gdzie się odbywa?

Preferuje sesje innego dnia, niż dzień Waszego ślubu. Można wówczas zrealizować wszystko na spokojnie i zrobić to, czego w dniu ślubu niejednokrotnie zrobić nie można. Odpada wtedy stres jaki towarzyszy sesjom realizowanym w dniu ślubu, jesteście bardziej wyluzowani, to bardzo przekłada się na jakość zdjęć. Sesja plenerowa zazwyczaj trwa ok. 3-4 godziny i zmieniamy w tym czasie lokalizację przynajmniej 2-3 krotnie.. Oczywiście istnieje też opcja zrobienia sesji plenerowej w dniu ślubu. Musicie mieć tylko świadomość, że zostawiacie swoich gości samych na Waszym przyjęciu i będzie trzeba się mocno starać, żeby zrobić to szybko i dobrze. W podstawowych pakietach sa sesje realizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić sesję gdzieś dalej, czy to nad morzem czy za granicą.

Sesja plenerowa a brzydka pogoda, co wtedy?

Po pierwsze można to zaakceptować i wykorzystać to jako dodatkowy atut nadający klimatu zdjęciom… Można też zdjęcia wykonać we wnętrzach kawiarnianych lub hotelowych. Można też zamienić sesję plenerową na sesję w studiu. Tak jak wspomnieliśmy dysponujemy własnym studiem foto i możemy wykonać Wam tam profesjonalną sesję której nie powstydziłby się program TOP MODEL:)

Sesja plenerowa za granicą, koszty

Wbrew pozorom sesja plenerowa za granicą wiązać z dużymi kosztami, oczywiście zależą one głównie od kosztów biletów lotniczych i noclegów na miejscu. My z racji naszej drugiej pasji jaką są podróże potrafimy zoptymalizować te koszty i zorganizować WAM niezapomniany plener w rozsądnym budżecie, bo czy inaczej nazwać plener na Malediwach (zerknijcie na zdjęcia na blogu) którego koszty dla pary nie przekraczały 700$ ? W europie jest jeszcze prościej, tanie linie mają dobrze rozbudowane siatki połączeń, dzięki temu 2 dniowe plenery w Wenecji, Rzymie, Paryżu, Barcelonie, Nicei, Mediolanie są dostępne w cenie około 1000 zł/os.

W takich przypadkach płacicie (oprócz kosztów własnych) jedynie koszty dojazdu i noclegu fotografa. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście swój pobyt w tych miejscach przedłużyli.

Ile zdjęć dostaniemy i czy możemy liczyć na wszystkie zrobione przez Was zdjęcia?

W zależności od wybranego pakietu otrzymujecie odpowiednią liczbę zdjęć po obróbce i retuszu. Zdjęcia ślubne traktujemy bardzo indywidualnie, nie ma dwóch takich samych dlatego też zakres obróbki zawsze jest inny. Zdjęcia mają poprawiany balans bieli, kolory, są kadrowane, nakładane są maski uwydatniające poszczególne części zdjęcia, usuwane są rażące defekty skóry czy zabrudzenia ubrań.

 Poza oczywiście powyższym pakietem pozostaje nam około 1500 niewykorzystanych ujęć, które możemy WAM przekazać bezpłatnie na życzenie.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Czas oczekiwania wynosi do 30 dni roboczych liczonych od zakończenia zdjęć. Jeśli zamawiacie albumy robione na indywidualne zamówienia czas ten może się wydłużyć z uwagi na to że zlecamy je firmie zewnętrznej i w szczycie sezonu terminy wykonania albumów się wydłużają.

Czy posiadacie uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak, przeszliśmy specjalny kurs liturgiczny i posiadamy zaświadczenia, które umożliwiają nam fotografowanie w obiektach sakralnym. Większość księży znamy osobiście, pojawiamy się w ich parafiach często po kilka razy w roku.

Czy dojeżdżacie do …?

Cokolwiek wpiszecie w miejsce trzech kropek tam pojedziemy. Mamy doświadczenie w podróżowaniu po całym kraju od Mazur czy Suwalszczyzny, od Trójmiasta po Śląsk. Najczęściej odwiedzamy takie miasta jak: Warszawa, Gdynia, Gdańsk, Toruń, Poznań, Wrocław, Łódź.

Przy wyjazdach poza województwo kujawsko-pomorskie doliczamy koszty dojazdu uzgodnione z WAMI, nie zarabiamy na tym, to są wyłącznie koszty paliwa lub pociągu do danego miejsca. W przypadku ślubów wyjazdowych powyżej 100km od Bydgoszczy prosimy o zarezerwowanie noclegu. Jeśli chodzi o Warszawę mamy tam możliwość noclegu we własnym zakresie więc nie będziecie z tego powodu ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

 Fotografowaliśmy też śluby i sesje za granicą.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Zamawiając nas jako fotografów macie pewność, że zajmiemy się wszystkim od A do Z. Fotografujemy z myślą o albumie i wiemy z jakich zdjęć powinna składać się Wasza historia by przedstawić ją w ciekawy sposób. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie abyście sami wybrali zdjęcia ślubne do Waszego albumu.

W jaki sposób wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Pisaliśmy już w kilku miejscach na stronie i blogu o tym, że polecamy wszystkim sesję narzeczeńską. Jest to świetna okazja nie tylko dla osób, które chciałyby oswoić się z aparatem, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcieliby uatrakcyjnić swoje wesele. W jaki sposób? O tym w tym akapicie. Pierwszym i najbardziej popularnym pomysłem wykorzystania zdjęć z sesji zaręczynowej jest album dla rodziców, który możecie wręczyć swoim rodzicom podczas wesela.

Jest to najfajniejsza forma podziękowania dla mamy i taty, nie tylko za ich pomoc w organizacji wesela, ale przede wszystkim za te wszystkie lata, które Wasi rodzice poświęcili na wychowanie takich fajnych osób jak Wy.

Myśląc o zaproszeniach ślubnych lub kartkach Save The Date możecie poszukać firm oferujących takie zaproszenia z wykorzystaniem Waszych zdjęć. Firmy, które świadczą takie usługi znajdziecie odwiedzając blogi ślubne. Jeśli napiszecie do nas w tej sprawie to chętnie podeślemy Wam nasze typy wśród firm oferujących poligrafię ślubną.

Czy przed podpisaniem umowy musimy zdecydować się na konkretne albumy, czy można podjąć decyzję po ślubie?

Taką decyzję możecie spokojnie podjąć po ślubie, co sezon producenci wprowadzają coraz to nowsze fajniejsze wzory.